Rezne - najobľúbenejšie jedlo slovenskej, stredoeurópskej i svetovej kuchyne. Vyše 450 receptov na prípravu rezňov z bravčového, telacieho, hovädzieho, hydinového, králičieho a baranieho mäsa, rýb, zo zveriny, syra, zeleniny a húb.

Guláše - najrozsiahlejšia kniha venovaná gulášom na knižnom trhu. Takmer 500 receptov a variácií na pôvodnú maďarskú špecialitu, ktorá dobyla svet. Osvedčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáne z hovädieho, bravčového či hydinového mäsa, diviny a rýb. Obľúbené jedlo sa dá pripraviť aj zo zemiakov, zeleniny a húb. Kniha je doplnená kapitolou o obvyklých i menej častých prílohách a receptami na populárne gulášové a príbuzné polievky.
Rady šéfkuchára

Šúpanie rajčín a varených zemiakov

Na uľahčenie prác v kuchyni a rýchle ošúpanie rajčín a zemiakov varených v šupke si zapamätajte nasledovné rady šéfkuchára:

Rajčiny nakrojíme na vrchnej časti-oproti stonke nožíkom na krížik a vložíme na pár minútu do vriacej vody. Potom rajčiny preložíme do ľadovej vody a šupku ľahúčko stiahneme. Na umytých zemiakoch porobíme nožíkom 3-4 cm dlhé zárezy a dáme ich variť do osolenej vody. Mäkké zemiaky scedíme a zalejeme ľadovou vodou s kúskami ľadu. Po schladení šupka pôjde dole dvoma prstami a pekne v kuse z celého zemiaka !

Zdieľaj recept | Pridané dňa 14. 02. 2008 | 6982 x prečítané | Počet komentáov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (17797 hl.)
 
Jednoduché (5106 hl.)
 
Lacné (4836 hl.)
 
Overené - tradičné (4474 hl.)
 
Je mi to jedno (4436 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 36649
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server