Maškrty

Orechový mrežovník

Suroviny: 200 g masla alebo tuku Hera, 1 vajce, 250 g hladkej múky. Na plnku: 150 g mletých vlašských orechov, 120 g práškového cukru, 6 vajec.

Postup: Maslo, vajce a múku spracujeme na cesto a dáme ho na chvíľu do chladničky zatuhnúť. Potom z cesta oddelíme približne 1/3 a odložíme bokom. Ostatné cesto rozvaľkáme, dáme na pomastený plech a natrieme ho plnkou. Na plnku potom ukladáme šikmo mriežky, ušúľané z odloženej tretiny cesta. Mriežky potrieme žĺtkom a mrežovník dáme do vyhriatej rúry upiecť doružova. PLNKA: mleté orechy, práškový cukor a žĺtky z vajec spolu vymiešame, potom ku tejto zmesi pridáme tuhý sneh z bielkov a zľahka spolu premiešame.

Zdieľaj recept | Pridané dňa 18. 01. 2010 | 5225 x prečítané | Počet komentáov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (17033 hl.)
 
Jednoduché (4370 hl.)
 
Lacné (3999 hl.)
 
Overené - tradičné (3783 hl.)
 
Je mi to jedno (3484 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 32669
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server