Rezne - najobľúbenejšie jedlo slovenskej, stredoeurópskej i svetovej kuchyne. Vyše 450 receptov na prípravu rezňov z bravčového, telacieho, hovädzieho, hydinového, králičieho a baranieho mäsa, rýb, zo zveriny, syra, zeleniny a húb.

Guláše - najrozsiahlejšia kniha venovaná gulášom na knižnom trhu. Takmer 500 receptov a variácií na pôvodnú maďarskú špecialitu, ktorá dobyla svet. Osvedčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáne z hovädieho, bravčového či hydinového mäsa, diviny a rýb. Obľúbené jedlo sa dá pripraviť aj zo zemiakov, zeleniny a húb. Kniha je doplnená kapitolou o obvyklých i menej častých prílohách a receptami na populárne gulášové a príbuzné polievky.
Rady šéfkuchára

Ako krájať mäso:

Suroviny: Rôzne druhy mäsa

Postup: Na čínske jedlá krájame mäso na rezance smerom po vlákne, alebo na tenučké plátky. Hovädzie mäso krájame naprieč vláknam na nie príliš hrubé plátky, lebo sa ťažšie naklepáva. Na stejky a roštenky krájame sviečkovicu alebo roštenec na hrúbku od 2 do 4 cm. Bravčové mäso určené na rezne krájame na hrúbku asi 1,5 cm a naklepávame ho na hrúbku max. 3/4 cm. Veľmi tenko naklepané mäso by sa po tepeľnej úprave moc vysušilo a ostalo by rýchlo tvrdé. Na rolády a záviny môžeme mäso naklepať natenšie, nakoľko pri zroľovaní sa jeho hrúbka zdvojnásobí o ďaľšiu vrstvu mäsa a plnka by sa dostatočne tepeľne nemusela upraviť. Na prírodnú úpravu krájame mäso nahrubšie, ale vkladáme ho do koreninového nálevu marinovať. Takéto mäso sa skôr tepeľne upraví, bude mať špecifickú chuť použitých korenín a nebude suché.

Zdieľaj recept | Pridané dňa 08. 09. 2008 | 20753 x prečítané | Počet komentáov: 1 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (17593 hl.)
 
Jednoduché (4907 hl.)
 
Lacné (4646 hl.)
 
Overené - tradičné (4281 hl.)
 
Je mi to jedno (4019 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 35446
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server