Rezne - najobľúbenejšie jedlo slovenskej, stredoeurópskej i svetovej kuchyne. Vyše 450 receptov na prípravu rezňov z bravčového, telacieho, hovädzieho, hydinového, králičieho a baranieho mäsa, rýb, zo zveriny, syra, zeleniny a húb.

Guláše - najrozsiahlejšia kniha venovaná gulášom na knižnom trhu. Takmer 500 receptov a variácií na pôvodnú maďarskú špecialitu, ktorá dobyla svet. Osvedčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáne z hovädieho, bravčového či hydinového mäsa, diviny a rýb. Obľúbené jedlo sa dá pripraviť aj zo zemiakov, zeleniny a húb. Kniha je doplnená kapitolou o obvyklých i menej častých prílohách a receptami na populárne gulášové a príbuzné polievky.
Rady šéfkuchára

Pomoc pri prechutení jedál

Hovorí sa že aj majster tesár sa utne. To platí aj pri varení! Čo urobiť, keď sa nám "podarí" prechutiť jedlo? Zapamätajte si tieto rady:

Jedlo nesolíme na jeden, ale zásadne na viac krát. Pri použití bujónov, vegety a iných dochucovadiel, sa najprv presvedčíme ochutnaním, či vôbec treba ešte použiť soľ. Keď sa nám stane že jedlo presolíme, tak sa snažíme slanosť znížiť doriedením jedlavodou, mliekom ap. Pri polievkach dáme do presolenej polievky uvariť pár zemiakov, mali by soľ stiahnuť do seba. Zemiaky potom môžeme zas použiť na iné jedlo. Pri omáčkach a väčšom presolení polovinu obsahu odlejeme a doriedime vodou, mliekom atd. Potom omáčku znova opatrne dochutíme koreninami. PRI PREKYSLENÍ jedla postupne do neho po troške prisypeme jedlú sóda-bicarbónu. Tá kyslosť určite stiahne. Pozor lebo pridaním sódy dôjde ku skypeniu obsahu. Horkosť a štipľavosť odstránime zriedením a následne osladením jedla.

Zdieľaj recept | Pridané dňa 08. 03. 2008 | 29445 x prečítané | Počet komentáov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (17593 hl.)
 
Jednoduché (4907 hl.)
 
Lacné (4646 hl.)
 
Overené - tradičné (4281 hl.)
 
Je mi to jedno (4019 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 35446
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server