Ovocie

Tvarohový dezert so šľahačkou a slivovicou

Suroviny: Pre 6 osôb: 3 lístky plátkovej želatíny (4,5 g), 2 vajcia, 500 g tvarohu, 100 g cukru, 1 vanilkový cukor, 2-3 PL slivovice, 1 kelímpok (200 g) šľahačkovej smotany, 500 g sliviek. Pozn. Slivky môžeme nahradiť napr. jahodami a slivovicu rumom.

Postup: Najprv si namočíme želatínu do studenej vody. Oddelíme žĺtka od bielkov a žĺtka, tvaroh, cukor, vanilkový cukor a slivovicu vymiešame dohladka. V teplej vodnej kúpely rozpustíme namočenú želatínu a vmiešame ju do vymiešanej hmoty. Zo smotany ušľaháme tuhú šľahačku a zvlášť vyšľaháme z bielkov tuhý sneh. Sneh aj šľahačku postupne zľahka vmiešame do krému. Slivky umyjeme, rozpolíme, vyberieme kôstky a nakrájame ich na plátky. Dezertné misky naplníme do poloviny krémom. Pripravené plátky sliviek upravíme na krém do tvaru kvetu a doprostriedka urobíme z krému ozdobný kopček. Hotový dezert dáme na 1/2 hodinku do chladničky zatuhnúť.

Zdieľaj recept | Pridané dňa 09. 06. 2008 | 2994 x prečítané | Počet komentáov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (16909 hl.)
 
Jednoduché (4220 hl.)
 
Lacné (3904 hl.)
 
Overené - tradičné (3675 hl.)
 
Je mi to jedno (3369 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 32077
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server